Telefon
WhatsApp
İnstagram
rajibraj 18 Şubat 2022, 13:52

Spa Malzemeleri

 

Son yıllarda hayatımıza giren SPA Latince kökenli bir kelime olup Romalılardan günümüze ulaşmıştır. “Su ile Gelen Sağlık” veya “Suyla Gelen Sağlık” anlamındaki SPA hizmetlerinin verildiği yerlere de SPA merkezi denilmektedir. Bu merkezlerde su terapilerinin yanında doğal taşlar, aromatik yağ çeşitleri, profesyonel şekilde yapılan masaj teknikleri de kullanılmaktadır.

SPA, kan dolaşımını hızlandırması, ölü derilerin temizlenmesi ve cildin pürüzsüz bir hale getirilmesi, yağ yakımını hızlandırması, stres atmak, rahatlamak, cilt ve vücuda masaj uygulayarak bakımlarının yapılması gibi etkileri nedeniyle sıkça tercih edilmektedir.
SPA Ekipmanları

SPA merkezlerindeki terapilerde amaç stresten arınmak, ruhen ve bedenen rahatlamak, canlanmaktır. Gerek yurtiçi gerek yurtdışından gelen talep üzerine ülkemizde de pek çok yerde SPA merkezleri en son yeniliklerle açılmakta ve sayıları her geçen gün hızla artmaktadır. Bu merkezlerde hizmet alan kişilerin uygulamalardan en iyi şekilde faydalanabilmeleri için kaliteli, ergonomik, doğal SPA malzemeleri kullanılması önemlidir.

Başlıca SPA malzemeleri arasında masaj yatakları, ısı battaniyesi, kum yatağı sayılabilir.

Spa malzemeleri arasında ilk sırada yer alan masaj yatakları; vücudunuzun her alanına etki gösteren farklı özelliklere sahiptir. Renk, model ve desen çeşitleriyle farklılıklar gösteren bu yataklar farklı masaj kategorisine hizmet ederler. Cansu Kozmetik olarak kullanıcılarımızın beğenisine sunduğumuz masaj yataklarımız gelişen son teknolojiye uygun olup en önemli farkı renk terapi özelliğine sahip olmasıdır. Cansu Kozmetik masaj yatakları ile bu renk terapileri ile ekstra bir rahatlama sağlayabileceksiniz.

Isı Battaniyeleri; farklı boyutlara sahip bölümleri olan bir SPA malzemesidir. Yosun ve çamur banyolarında kullanılan ısı battaniyeleri vücuda derinlemesine nüfus ederek damar şişmesi tedavilerine de yardımcı olur. Zaman özelliği gerektiğinden terapist tarafından kontrol edilerek kullanılması önerilen ve 110 kilograma kadar uygun olan bu battaniyeler SPA merkezlerinin en çok kullandığı malzemeler arasındadır.

Kum Yatağı; değişen ısıtma sistemleri ile kişiye özel olarak dizayn edilmektedir. Doğal ahşap malzemeden üretilen kum yataklarımız kuvars kumu ile doldurulmuştur. Değişen ısı ayarıyla bu ekipmanla merkezinizde ekstra rahatlama sağlayabilirsiniz.
Cilt Bakım Cihazları

Cildimiz sağlığımızın göstergesidir. Bakımlı ve temiz bir cilde sahip olmak yetkili sağlık merkezlerinde profesyonel cilt bakım cihazları sayesinde mümkün olur. Gelişen teknoloji ile cildin kusursuz görünesini sağlayan bu cihazlar profesyoneller tarafından güvenle kullanılmaktadır.

Cildi onarmaya başlamadan önce ilk olarak bir cilt analiz cihazına sahip olmak gerekir. Saçlı ve saçsız derideki yağ, akne, leke, kırışıklık, salgı, gözenekler, melanin düzeyi ve hassasiyet derecelerinin tespiti kolaylıkla yapılmaktadır.

Cilt analizinden sonra Vapozon tekniği ile çalışan cilt bakım cihazları sayesinde vücut ve ayak bakımı yanında cilde verilen buhar ile kan dolaşımını hızlandırabilir, kapalı gözenekler açılabilir cilde oksijenli su taşıyarak cilt tazeleme ve problemlerini çözme işlemini yapabilirsiniz. Cihazdaki uyarı sistemleri güvenle çalışmanıza olanak sağlar.

Ultrasonik özelliğe sahip bir diğer cilt bakım cihazımız ile ölü hücreleri arındırmak için sıcak soğuk ultrasonik peeling, sprey buhar makinesi, yüksek frekanslı peeling vakum işlemlerini cilt altına çok daha iyi nüfuz ederek gerçekleştirebilirsiniz.
Cilt Bakım Koltuğu

Cilt bakımını yapılırken konforlu ve steril bir şekilde dizayn edilmiş bir cilt bakım koltuğu çalışma rahatlığı sağlayacaktır. Ergonomik yapılarıyla, anti bakteriyel dokusu, çeşitli açılarda çalışmanıza yardımcı olacak motorlu sistemi, ısıtma derecesi, ayak ile kumanda edilebilme özellikleri sayesinde cilt bakımı keyfini herkes çıkaracaktır.

Cansu kozmetik olarak ihtiyaçlarınıza uygun, ergonomik yapılarıyla dar alanlarda bile rahat çalışma olanağı sağlarken en yüksek faydayı alabileceğiniz SPA malzemelerini siz kullanıcılarımızın beğenilerine güvenle sunarız.